28.05.2023 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!

Rdz 11, 1-9
  1. Jutro, tzw. drugi dzień Zielonych Świątek, obchodzony jako Święto Maryi Matki Kościoła. Mimo dnia pracy starajmy się uczestniczyć we Mszy św. o 18.30.

2. W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe, pół godziny przed Mszą św. Ostatnie nabożeństwo majowe w środę o 20.00 pod Krzyżem na ul. Leszczyńskiej.

4. W czwartek rozpoczniemy czerwiec – miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, pół godziny przed Mszą św. W środy i czwartki nabożeństwo po Mszy św.

5. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00. Okazja do Spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od 17.00 – 18.30.

6. Pragnąc wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi i kontynuować Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, zapraszam na Mszę św., Różaniec i medytację w sobotę o godz. 8.30.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W Uroczystość Bożego Ciała: do południa Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.30 i 10.30. O godz. 16.00 Msza św. bez kazania, a następnie Uroczysta Procesja ulicami Krosna do czterech Ołtarzy. Już dzisiaj zachęcam wszystkich do udziału w Procesji Bożego Ciała; szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków. Pomyślmy już także o udekorowaniu domów i okien w całej Parafii flagami i emblematami eucharystycznymi, obrazami, zwłaszcza na trasie Procesji. W Boże Ciało nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00.