17.09.2023 – XXIV Niedziela Zwykła

Złość i gniew są obrzydliwościami, których trzyma się grzesznik. Tego, kto się mści, spotka pomsta od Pana, On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci. Odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy.

Syr 27, 30 – 28, 7
  1. Rodziców dzieci klas trzecich, które przystąpią w przyszłym roku do I Komunii Świętej zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30. Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia dewocjonaliów oraz zamówienia alb.

  2. Wszystkich uzdolnionych muzycznie i wokalnie zachęcam do muzykowania na chwałę Bożą. Próby scholi dziecięcej w poniedziałki o godz. 17.00, a „dużej” scholi w piątki o godz. 19.00.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. Małżeństwa, które chciałyby dołączyć do kręgu małżeństw Oazy Domowego Kościoła, zapraszam na Mszę św. w sobotę, 23 września o godz. 14.00. Także w najbliższą sobotę ogólnopolskie spotkanie mężczyzn w Częstochowie, jako „Męskie Modlitewne Oblężenie Jasnej Góry”.

  6. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przygotowujące do Bierzmowania, w przyszłą niedzielę, 24 września o godz. 17.00.

  7. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci, zapraszam na pierwszą zbiórkę, w poniedziałek, 25 września o godz. 17.00.

  8. Można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

  9. Wczoraj pożegnaliśmy na naszym cmentarzu ŚP. Grzegorza Kasprzaka. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Grzegorza polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.