22.10.2023 – XXIX Niedziela Zwykła

Ja jestem Pan, i nie ma innego. Poza Mną nie ma boga. Przypaszę ci broń, chociaż Mnie nie znałeś, aby wiedziano od wschodu słońca aż do zachodu, że poza Mną nie ma nic. Ja jestem Pan i nikt poza Mną

Iz 45, 1. 4-6
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj przed kościołem prosimy o wsparcie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Niech wszystkim ofiarodawcom wspierających młodych ludzi w nauce Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi. Bóg zapłać!

2. Rodziców dzieci las trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30. Przymiarka alb w czwartek o godz. 18.00.

3. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia pół godziny przed Mszą św. Specjalne nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki i czwartki o godz. 17.30.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

6. W najbliższych dniach udamy się na cmentarze porządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy jednak, że kwiaty zwiędną, a znicze się wypalą. Wszystko to, co zewnętrzne: i kwiaty i znicze jest potrzebne, ale bardziej dla nas żyjących, by przypominały nam o miłości do zmarłych oraz by przypominały o naszym przemijaniu. Zmarli jednak czekają w Czyśćcu na to co naprawdę wartościowe: na naszą spowiedź św., na Mszę św. i Komunię św. w ich intencji. Dopiero wówczas: i kwiaty i znicze będą miały sens, bo staną się wyrazem naszej prawdziwej miłości. Dlatego już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. U ministrantów przed kościołem można otrzymać formularze na Zaduszki, które z czytelnie wypisanymi imionami i nazwiskami naszych drogich Zmarłych można składać do skarbony ustawionej przed ołtarzem do Wszystkich Świętych. Natomiast Wymienianki Roczne można składać w zakrystii do końca roku. Przez cały rok, w ramach Wymienianek Rocznych modlić się będziemy w każdy drugi piątek miesiąca, ofiarując w ich intencji różaniec i 12 Mszy św.

7. By podkreślić radosny charakter zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, a jednocześnie by zaoponować wobec prób narzucania zwyczajów obcych naszej wierze i tradycji tzw. „hellowen”, zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w Procesji Wszystkich Świętych, w przyszłą Niedzielę, 29 października o godz. 17.00. Aby była to Procesja prawdziwie radosna, zachęcam dzieci do przebrania się i wcielenia się w ten sposób w postaci Świętych i Błogosławionych, a starszych, by na Procesję przynieśli obrazy Świętych i Błogosławionych, którzy cieszą się już niebem.

8. W miniony piątek odszedł do Pana z naszej wspólnoty Ś.P. Zbigniew Czajkowski z Krosna. Msza św. Pogrzebowa we wtorek godz. 10.00, a następnie Pogrzeb na cmentarzu w Mosinie. Z bliskimi Ś.P. Zbigniewa dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Zbigniewa polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.