29.10.2023 – XXX Niedziela Zwykła

Nie będziesz gnębił ani uciskał przybysza, bo wy sami byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Nie będziesz krzywdził żadnej wdowy ani sieroty. Jeślibyś ich skrzywdził i poskarżą Mi się, usłyszę ich skargę, rozpali się gniew mój, i wygubię was mieczem; i żony wasze będą wdowami, a dzieci wasze sierotami. Jeśli pożyczysz pieniądze ubogiemu z mojego ludu, żyjącemu obok ciebie, to nie będziesz postępował wobec niego jak lichwiarz i nie każesz mu płacić odsetek.

Wj 22, 20-26
  1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone przed tygodniem na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.

  2. Władze Samorządowe wraz z Zarządem Osiedla „Nowe Krosno” zapraszają na „Chwile Zadumy” nad mogiłami pomordowanych w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz.15.00.

  3. By podkreślić radosny charakter Uroczystości Wszystkich Świętych, a jednocześnie by zaoponować wobec prób narzucania zwyczajów obcych naszej wierze i tradycji tzw. „hellowen”, zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci do udziału w Procesji Wszystkich Świętych, dzisiaj o godz. 16.00. Aby była to Procesja prawdziwie radosna, zachęcam szczególnie dzieci do przebrania się i wcielenia się w ten sposób w postaci Świętych i Błogosławionych, a starszych, by na Procesję przynieśli obrazy Świętych i Błogosławionych, którzy cieszą się już niebem.

  4. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z łaski Odpustu Zupełnego dla zmarłych, okazja do spowiedzi św. w poniedziałek od godz. 17.00 – 18.00.

  5. We wtorek z racji wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych Msza św. wieczorem o godz. 18.30.

  6. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele tylko przed południem: o 8.30 i 10.30 oraz o godz. 12.00 na Cmentarzu. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej o 19.00. Na cmentarzu w Mosinie Msza św. i Procesja za zmarłych o godz. 14.00. Na wszystkich cmentarzach poznańskich nabożeństwa za zmarłych rozpoczynają się o godz. 15.00. W Ur. Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy św. i udział tylko w procesji na cmentarzu nie czyni zadość temu obowiązkowi. W dniach od 1 – 8 listopada można codziennie zyskać Odpust Zupełny dla jednego zmarłego pod następującymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach papieskich: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu, dowolna modlitwa za zmarłych oraz nawiedzenie cmentarza grzebalnego.

  7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we Wszystkich Świętych w łączności z Mszą św.

  8. W czwartek, 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8.30 i 18.30. Pamiętajmy wszyscy w tym dniu o duszach w Czyśćcu cierpiących. „Wymienianki” od czwartku o godz. 18.00. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00. Ofiarujmy ją w intencji dusz czyśćcowych.

  9. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od 17.00 – 18.00.

  10. W miniony czwartek pożegnaliśmy na naszym Cmentarzu ŚP. Tomasza Kaczmarka. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Tomasza polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.