05.11.2023 – XXXI Niedziela Zwykła

Ja jestem potężnym Królem, a imię moje wzbudzać będzie lęk między narodami. Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo.

Ml 1, 14b – 2, 2b. 8-10
  1. Zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. „Wymienianki” pół godziny przed Mszą św.

2. We wtorek, 7 listopada przypada 3. rocznica śmierci byłego Proboszcza, Ks. Bolesława Krysia. Zachęcam wszystkich do modlitwy za zmarłego Duszpasterza.

3. We wtorek z racji Oktawy Dnia Zadusznego Msza św. tylko wieczorem.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

5. Z racji II czwartku miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. za zmarłych członków wspólnoty. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

6. Różaniec za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek o godz. 18.00, a następnie Msza św. w ich intencji.

7. W sobotę, 11 listopada przeżywać będziemy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszam do wspólnej modlitwy za Ojczyznę na Mszy św. o godz. 10.30. Do udziału w niej szczególnie zapraszam Druhów Strażaków oraz Harcerzy. Przed Mszą św. dzieci rozdawać będą przed kościołem biało-czerwone kokardy. Niech staną się one znakiem naszego patriotyzmu oraz dumy z naszej narodowej historii, tradycji i kultury. Po Mszy św. Schola zaprasza na Koncert Pieśni Patriotycznych. Wszystkich proszę serdecznie o wywieszenie flag narodowych.

8. W listopadzie, miesiącu szczególnej modlitwy za zmarłych, naszą pamięcią pragniemy objąć także tych, których prochy spoczywają na dawnych, dzisiaj już nieistniejących cmentarzach ewangelickich na terenie naszej Parafii. By ty miejscom przywrócić należny szacunek i pamięć o nich zachęcam do modlitwy na tych cmentarzach. Były cmentarz ewangelicki w Krośnie, nawiedzimy w sobotę, 11 listopada po Mszy św. za Ojczyznę oraz po Koncercie. Zabierzmy ze sobą znicze. W kolejne piątki nawiedzimy byłe cmentarze w Borkowicach i w Krosinku.

9. Odeszli do Pana z naszej wspólnoty: ŚP. Witold Grabus z Os. Olszynka. Pogrzeb w poniedziałek, 6 listopada na Junikowie o 13.50 oraz ŚP. Krystyna Pospieszyńska z ul. Kobro. Msza św. Pogrzebowa we wtorek, 7 listopada o godz. 10.00, a następnie Pogrzeb na naszym Cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Witolda i ŚP. Krystynę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.