12.11.2023 – XXXII Niedziela Zwykła

Mądrość jest wspaniała i nie więdnie, ci łatwo ją dostrzegą, którzy ją miłują, ci ją znajdą, którzy jej szukają, uprzedza bowiem tych, co jej pragną, wpierw dając się im poznać.

Mdr 6, 12-16
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

2. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

3. Wymienianki Roczne za naszych drogich zmarłych można składać do końca roku w Zakrystii. Można także zamawiać intencje mszalne na pierwszą połowę przyszłego roku. Nasi zmarli czekają na naszą pomoc i modlitwę, a najcenniejszym dla nich darem pozostaje zawsze Msza św., szczególnie z okazji pogrzebu, rocznicy śmierci, imienin czy urodzin. Eucharystia jest także dziękczynieniem i winna być sprawowana za żywych w szczególnie ważnych chwilach życia, jak urodziny, zwłaszcza osiemnaste oraz rocznice ślubu. Wreszcie Najświętsza Ofiara jest najskuteczniejszą pomocą w szczególnie trudnych chwilach życia: zwłaszcza w chorobie, przed operacją bądź w czasie wszelkich rodzinnych niepokojów. Pamiętajmy, że Pan Bóg chce spieszyć nam z pomocą, dlatego korzystajmy z miłości Bożej, która daje się nam w Eucharystii.

4. Naszą pamięcią i modlitwą pragniemy w listopadzie ogarnąć także tych, których prochy spoczywają na dawnych, dzisiaj już nieistniejących cmentarzach ewangelickich na terenie naszej Parafii. By tym miejscom przywrócić należny szacunek i pamięć o nich zachęcam do modlitwy na terenie byłego cmentarza ewangelickiego w Borkowicach, w piątek o godz. 19.30. Zabierzmy ze sobą znicze. Były cmentarz ewangelicki w Krosinku nawiedzimy w piątek, 24 listopada.

5. W miniony piątek pożegnaliśmy na naszym Cmentarzu ŚP. Grzegorza Łyskę z Krosinka. W środę odszedł do Pana Ś.P. Mieczysław Jaśkiewicz z Drużyny. Msza św. Pogrzebowa jutro, w poniedziałek o godz. 10.00, a następnie Pogrzeb na naszym Cmentarzu. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Grzegorza i ŚP. Mieczysława polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”