19.11.2023 – XXXIII Niedziela Zwykła

Niewiastę dzielną kto znajdzie? Jej wartość przewyższa perły. Serce małżonka jej ufa, na zyskach mu nie zbywa; nie czyni mu źle, ale dobrze przez wszystkie dni jego życia. O wełnę i len się stara, pracuje starannie rękami. Swe ręce wyciąga po kądziel, jej palce chwytają wrzeciono. Otwiera dłoń ubogiemu, do nędzarza wyciąga swe ręce. Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno: chwalić należy niewiastę, co boi się Pana. Uznajcie owoce jej rąk, niech w bramie sławią jej czyny.

Prz 31, 10-13. 19-20. 30-31
  1. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby na Nowennę można składać do skarbonki pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. W środę, 22 listopada liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej. Wszystkim naszym muzykom: Organiście, Panu Michałowi: Paniom: Elżbiecie, Honoracie, Justynie, Jadwidze oraz Panom: Michałowi, Olkowi i Piotrowi, rozśpiewanym dzieciom ze scholi dziecięcej, chórzystkom i chórzystom ze scholi z Panią Profesor Jolantą Kajdasz na czele dziękujemy za poświęcony Panu Bogu i nam wszystkim trud oraz życzymy, aby za trud upiększania Liturgii, Pan Bóg im wynagrodził i pomnażał ich talenty i zdolności.

4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. Naszą pamięcią i modlitwą pragniemy w listopadzie ogarnąć także tych, których prochy spoczywają na dawnych, dzisiaj już nieistniejących cmentarzach ewangelickich na terenie naszej Parafii. By tym miejscom przywrócić należny szacunek i pamięć o nich zachęcam do modlitwy na terenie byłego cmentarza ewangelickiego w Krosinku, w piątek o godz. 19.30. Zabierzmy ze sobą znicze.

6. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Z racji tak wielkiej Uroczystości zapraszam wszystkich do udziału w Nieszporach w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.