28.01.2024 – IV Niedziela Zwykła

Jeśli ktoś nie będzie chciał słuchać moich słów wypowiedzianych w moim imieniu, Ja od niego zażądam zdania sprawy. Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych, taki prorok musi ponieść śmierć

Pwt 18, 15-20
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

2. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. od godz.19.00 – 21.00. Serdecznie zapraszam i zachęcam do adoracji Pana obecnego pod postacią Chleba. Z racji I Czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy o powołania kapłańskie.

3. W piątek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.30 i 18.30. Podczas Mszy św. święcenie świec i gromnic. W tym dniu swoje szczególne święto obchodzą Siostry i Bracia Zakonni. Dlatego serdecznymi myślami i pozdrowieniami ogarniamy Siostry pochodzące z naszej Parafii: Siostrę Teresę Lorkowską, Klaryskę posługującą w klasztorze w Niemczech oraz Siostrę Aldonę Borkowską, Karmelitankę posługującą w Gnieźnie. Z racji I Piątku miesiąca okazja do Spowiedzi św. w piątek od 17.00 – 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

4. Wszystkich, którzy zechcieliby pomóc w rozbieraniu Żłóbka i sprzątaniu kościoła po Świętach Bożego Narodzenia zapraszam do kościoła w sobotę o godz. 10.00. Różaniec w I Sobotę miesiąca o godz. 18.00.

5. W sobotę, 3 lutego wspomnienie liturgiczne Św. Błażeja, Patrona w chorobach gardła. Błogosławieństwo Św. Błażeja będzie można przyjąć w przyszłą niedzielę po Mszach św.

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla sióstr zakonnych żyjących w zakonach zamkniętych, czyli klauzurowych, które utrzymują się głównie z ofiar wiernych.

7. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w przyszłą Niedzielę, 4 lutego o godz. 17.00.

8. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie w poniedziałek, 5 lutego o godz. 19.30.