04.02.2024 – V Niedziela Zwykła

Czyż nie do bojowania podobny byt człowieka? Dni jego czyż nie są dniami najemnika? Jak sługa wzdycha on do cienia, i jak najemnik czeka na zapłatę. Tak moim działem miesiące nicości i wyznaczono mi noce udręki. Położę się, mówiąc do siebie: Kiedyż zaświta i wstanę? Przedłuża się wieczór, a niepokój mnie syci do świtu. Dni moje lecą jak tkackie czółenko, i kończą się, bo braknie nici. Wspomnij, że dni me jak powiew. Ponownie oko me szczęścia nie zazna.

Hi 7, 1-4. 6-7
 1. Serdecznie dziękuję Paniom, Panom oraz młodzieży i dzieciom, którzy tak licznie pomogli w sprzątaniu kościoła po Świętach. Bóg zapłać!

 2. Dzisiaj po Mszach świętych można przyjąć błogosławieństwo Św. Błażeja, Patrona chroniącego nas przed chorobami gardła.

 3. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary dla Sióstr klauzurowych.

 4. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 17.00.

 5. Jutro, 5 lutego wspomnienie Św. Agaty Dziewicy i Męczennicy. Na jej cześć święci się w tym dniu wodę i chleb, by chroniły nas przez ogniem i pożarami. Poświęconą wodę i chleb będzie można otrzymać po Mszy św. Proszę zabrać ze sobą naczynie do wody.

 6. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam na spotkanie jutro o godz. 19.30.

 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

 8. Z racji II czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy Wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Wspólnoty.

 9. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

 10. W piątek modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach. O godz. 18.00 różaniec, a następnie Msza św. w ich intencji.

 11. W przyszłą Niedzielę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych, a także wszystkich, którzy o chorych się troszczą zapraszam na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, w sobotę o godz. 10.00.