11.02.2024 – VI Niedziela Zwykła

Jeżeli u kogoś na skórze ciała pojawi się nabrzmienie albo wysypka, albo biała plama, która na skórze jego ciała jest oznaką trądu, to przyprowadzą go do kapłana Aarona albo do jednego z jego synów kapłanów. Trędowaty, dotknięty tą plagą, będzie miał rozerwane szaty, włosy nieuczesane, brodę zasłoniętą i będzie wołać: Nieczysty, nieczysty! Przez cały czas trwania tej choroby będzie nieczysty. Będzie mieszkał w odosobnieniu. Jego mieszkanie będzie poza obozem

Kpł 13, 1-2. 45-46
  1. W najbliższą środę Popielec, rozpoczynający Wielki Post, święty czas pokuty i umartwienia oraz rozważania Męki Pańskiej. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.30, 17.00 i 19.00. W Środę Popielcową, wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, aż do 60 lat, obowiązuje post ścisły, polegający na jednym posiłku do sytości i dwóch skromnych. Wszyscy wierni w tym dniu, bez względu na wiek, są zobowiązani ponadto do zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. W Środę Popielcową przed kościołem zbierać będziemy ofiary na Caritas, jako Jałmużnę Postną.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę Popielcową o godz. 18.30.

  3. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  4. Zapraszam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o 17.00, dla starszych o 18.00. Gorzkie Żale we wszystkie Niedziele Wielkiego Postu o 16.00.

  5. Wszystkim udającym się na ferie zimowe życzę Bożej opieki, bezpiecznej drogi oraz szczęśliwego czasu relaksu czy to na stokach narciarskich, czy pod palmami. Wszędzie, gdzie będziecie pamiętajcie o Niedzielnej Eucharystii.