10.03.2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu

Wszyscy naczelnicy Judy, kapłani i lud mnożyli nieprawości, naśladując wszelkie obrzydliwości narodów pogańskich i bezczeszcząc świątynię, którą Pan poświęcił w Jerozolimie. Pan, Bóg ich ojców, bez ustanku wysyłał do nich swoich posłańców, albowiem litował się nad swym ludem i nad swym mieszkaniem. Oni jednak szydzili z Bożych wysłanników, lekceważyli ich słowa i wyśmiewali się z Jego proroków, aż wzmógł się gniew Pana na swój naród do tego stopnia, iż nie było już ratunku.

2 Krn 36, 14-16. 19-23
  1. Wzorem lat minionych, pragniemy w Niedzielę Palmową, 24 marca przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej. Wszystkich, którzy wcielali się w ubiegłych latach w postaci Męki Pańskiej oraz wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swe talenty aktorskie, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzisiaj, po Gorzkich Żalach o godz. 17.00.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. W środę przypada 11 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Wspierajmy modlitwą Piotra naszych czasów.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

  6. Pod Figurą św. Antoniego wystawiony jest do przyszłej Niedzieli kosz, do którego można składać swoje dary serca dla potrzebujących, by Święta Wielkanocne mogli przeżyć radośniej. Szczególnie potrzebna jest trwała żywność, oleje, konserwy...

  7. Przyszła wiosna, a wraz z nią rozpoczął się sezon rowerowy i motocyklowy. By jazda po drogach na jednośladach była szczęśliwa i bezpieczna, zapraszam wszystkich użytkowników motorów i rowerów do modlitwy o Bożą opiekę i bezpieczeństwo na drogach. Poświęcenie motorów i rowerów na rozpoczęcie sezonu, w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych.

  8. „Bóg zapłać” za ofiary składane na Daninę Diecezjalną. Serdecznie dziękuję za zrozumienie potrzeb Archidiecezji i jej instytucji jak: Seminarium Duchowne, Dom Księży Emerytów oraz Muzeum i Archiwum, które utrzymują się wyłącznie z ofiar wiernych. Daninę Diecezjalną proszę składać do skarbony ustawionej pod chórem, do końca Wielkiego Postu. Koperty na Daninę można odbierać przed kościołem.