03.03.2024 – III Niedziela Wielkiego Postu

Ja jestem Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!

Wj 20, 1-17
 1. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem dzisiaj o godz. 17.30.

 2. Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania we wtorek, 5 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkich proszę o żarliwą modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

 4. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Wszystkich proszę w tym dniu o modlitwę o powołania kapłańskie. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

 5. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

 6. Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach w piątek o godz. 18.30.

 7. Wszystkim Paniom, naszym Parafiankom z racji ich święta życzmy opieki i wstawiennictwa Najpiękniejszej z niewiast, Najświętszej Maryi Panny oraz tego piękna, które płynie ze świętego serca i życia.

 8. Wzorem lat minionych, pragniemy w Niedzielę Palmową, 24 marca przeżyć Misterium Drogi Krzyżowej. Wszystkich, którzy wcielali się w ubiegłych latach w postaci Męki Pańskiej oraz wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swe talenty aktorskie, zapraszam na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 10 marca po Gorzkich Żalach o godz. 17.00.

 9. Serdecznie dziękuję za tak serdeczny odzew na apel o ręczniki i pościele dla Ogrzewalni dla Bezdomnych. Od dzisiaj przez dwa tygodnie, do Niedzieli 17 marca pod Figurą św. Antoniego wystawiony będzie kosz, do którego będzie można składać swoje dary serca dla potrzebujących, by Święta Wielkanocne mogli przeżyć radośniej. Szczególnie potrzebna jest trwała żywność, oleje, konserwy i produkty spożywcze (za wyjątkiem jajek).

 10. Przed kościołem można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną, które do końca Wielkiego Postu proszę składać do dużej skarbony pod chórem, przed Figurą Św. Józefa. W imieniu: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego proszę o wsparcie, w miarę swoich możliwości, a wszystkim, którzy Daninę już złożyli, serdecznie dziękuję.

 11. W miniony piątek pożegnaliśmy na naszym cmentarzu ŚP. Marka Ceglarka z ul. Polnej. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Marka polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.