25.02.2024 – II Niedziela Wielkiego Postu

Przysięgam na siebie, mówi Pan, że ponieważ uczyniłeś to, a nie odmówiłeś Mi syna twego jedynego, będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół. Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia takiego, jakie jest udziałem twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu

Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18
  1. Rodziców młodzieży klas ósmych zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek o godz. 19.30

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  4. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Zapraszam do Spowiedzi św. pierwszopiątkowej już w czwartek (!) od godz. 17.00.

  5. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych: Gorzkie Żale dzisiaj i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00, Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i starszych o godz. 18.00.

  6. W piątek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Pośród Niezłomnych Żołnierzy „Wyklętych” przez komunistów był nasz Rodak z Krosinka ppłk Stanisław Kasznica, ostatni Komendant Główny Narodowych Sił Zbrojnych, zamordowany strzałem w tył głowy w Warszawie w mokotowskim więzieniu 12 maja 1948 roku. Po śmierci ciało ppłka Stanisława Kasznicy w celu zatarcia zbrodni i pamięci zostało ubrane w mundur Wehrmachtu i wrzucone do zbiorowego dołu na tzw. Łączce w Warszawie. Jego szczątki zostały odnalezione i zidentyfikowane w 2012 roku. Niech ten piątek stanie się, zgodnie z apelem Ks. Arcybiskupa, dniem postu i modlitwy w intencji Ojczyzny, a dla uczczenia pamięci ppłka Stanisława Kasznicy spotkajmy się przy Kamieniu upamiętniającym tego bohaterskiego Patriotę na ulicy Stęszewskiej w Krosinku, w piątek o godz. 11.00. Zabierzmy kwiaty i znicze.

  7. Różaniec w I Sobotę miesiąca o godz. 18.00.

  8. Przed kościołem można odbierać koperty na Daninę Diecezjalną, które do końca Wielkiego Postu proszę składać do dużej skarbony pod chórem. W imieniu: Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego proszę o wsparcie, w miarę swoich możliwości.

  9. Młodzież klas ósmych zapraszam na spotkanie przed Bierzmowaniem w przyszłą niedzielę, 3 marca o godz. 17.30.

  10. Ogrzewalnia dla Osób Bezdomnych przy ul. Krańcowej w Poznaniu prosi o pomoc dla potrzebujących. Potrzebne są ręczniki i używana pościel (nawet uszkodzona). Włączmy się w to dzieło miłosierdzia. Do przyszłej Niedzieli, 3 marca, będzie można składać pościel i ręczniki do kosza pod Św. Antonim.