31.03.2024 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła. A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co zdziałał w ziemi żydowskiej i w Jeruzalem. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków, którzy z Nim jedliśmy i piliśmy po Jego zmartwychwstaniu.

Dz 10, 34a. 37-43
  1. Wszystkim drogim Parafianom i Gościom pragnę życzyć wszelkiej paschalnej nadziei i radości. Niech w każdym dniu i we wszystkich chwilach życia, szczególnie wówczas, gdy przyjdzie nam dźwigać krzyże życia, niech jaśnieje w naszych sercach wiara, że Zmartwychwstały Pan jest z nami, idzie z nami po drogach życia i swym miłosierdziem ogarnia nas i wszystkie nasze sprawy. Błogosławionych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych we wspólnocie parafialnej, a także w gronie rodziny, przyjaciół i bliskich!

  2. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się we wspólnotowe przeżywanie Św. Triduum Paschalnego i Świąt: za liczne Spowiedzi św. wielkanocnej, za udział w Misterium Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową: wszystkim aktorom i uczestnikom Drogi Krzyżowej, Szafarzom, Ministrantom i Lektorom, zwłaszcza Panom czytającym Pasję w Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek, całej służbie liturgicznej za przygotowanie Liturgii, scholi z Panią Prof. Jolantą Kajdasz oraz Panu Michałowi za śpiew i oprawę muzyczną, wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie Grobu Pańskiego oraz za złożone ofiary na kwiaty do Grobu, a Pani Ewie Kleiber za kompozycję kwiatową w Grobie Pańskim. Dziękuję Strażakom, Harcerzom, Pocztom Sztandarowym, a wszystkim za liczny udział w Liturgii tych świętych dni. Dziękuję także za wszystkie wyrazy świątecznej życzliwości… Także w imieniu obdarowanych na Święta darami serca.

  3. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 10.30 i 12.00. Jutro, w drugie Święto o godz. 8.30. 10.30 i 12.00. Przypominam, że dzisiaj i jutro nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. Jutro, tradycyjnie w II Święto przed kościołem zbierać będziemy ofiary na KUL.

  4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przezywać będziemy w przyszłą Niedzielę. Serdecznie zapraszam do wspólnotowego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia każdego dnia w tym tygodniu, w kościele o godz. 15.00.

  5. We wtorek, 2 kwietnia przypada 19 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II. Z racji Oktawy Wielkanocnej, Msza św. wieczorem o godz. 18.30, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, a po adoracji o 21.00 Papieski Apel Jasnogórski ze Św. Janem Pawłem II do godziny przejścia do Domu Ojca, a więc do godz. 21.37. Wszystkich czcicieli Św. Jana Pawła II oraz tych, którym bliski był i jest nasz Ojciec Święty, szczególnie zapraszam do udziału w Papieskim Apelu Jasnogórskim.

  6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

  7. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  8. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. W piątek od 17.00 – 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

  9. Wsłuchując się w prośbę Matki Bożej wyrażoną w czasie Jej Objawień w Fatimie, by dla wynagrodzenia Jej Niepokalanemu Sercu odprawić Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, zapraszam do podjęcia tegoż Nabożeństwa, począwszy od najbliższej kwietniowej Pierwszej Soboty, przez pięć miesięcy, aż do Pierwszej Soboty sierpnia. Niech to pięciomiesięczne Nabożeństwo stanie się wynagrodzeniem, przeproszeniem i ekspiacją za wszystkie bluźnierstwa wobec Matki Najświętszej, zwłaszcza w ostatnim czasie. Zapraszam więc raz jeszcze wszystkich do włączenia się w to Nabożeństwo. W Pierwszą Sobotę, 6 kwietnia o godz. 8.30 Msza św., a po niej Różaniec z medytacją.

  10. W Wielki Wtorek odeszła do Pana ŚP. Maria Walenciak. Pogrzeb odbył się w Wielki Czwartek na naszym Cmentarzu. Także w Wielki Wtorek odeszła do Pana ŚP. Elżbieta Stachowska. Pogrzeb odbył się w Wielki Piątek na naszym Cmentarzu. Ponieważ Liturgia nie pozwala w Triduum Paschalne odprawiać Mszy Pogrzebowych, dlatego Msza św. Pogrzebowa w int. ŚP. Marii we wtorek o godz. 17.00; w int. ŚP. Elżbiety w środę o godz. 17.00. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Marię i ŚP. Elżbietę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.