12.05.2024 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.

Dz 1, 1-11
  1. Ojciec Święty Franciszek w miniony czwartek, 9 maja Bullą Spes non confundit – Nadzieja zawieść nie może ogłosił Rok Święty 2025. Rozpocznie się on w Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia tego roku i zakończy w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2026 roku.

  2. Jutro, w poniedziałek 13 maja przypada 107 rocznica Objawień Matki Najświętszej w Fatimie. Niech Orędzie Fatimskie wzywające do pokuty i modlitwy różańcowej zachęca nas do prawdziwego ratowania losów świata i ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

  3. We wtorek, 14 maja przypada dla naszej Parafii dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy św. o godz. 8.30. Całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończy Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00. Niech w tym dniu towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II, że „Wszelkie zło znajduje swój kres podczas adoracji Najświętszego Sakramentu”. Niech każdy z nas znajdzie kilkanaście, a nawet choćby kilka minut na bycie na kolanach przed Panem.

  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 – 21.00.

  6. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Majowych, w kościele pół godziny przed Mszą św. W sobotę, 18 maja także majowe pod Figurą Niepokalanej w Krosinku o godz. 20.00.

  7. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwana także w naszej polskiej tradycji jako Zielone Świątki. Za tydzień gościć będziemy w naszej Parafii wolontariuszkę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, która otrzymała posłanie misyjne do Brazylii, do Manaus, gdzie ma głosić Jezusa Chrystusa. Przyjedzie by i z nami dzielić się swoim świadectwem, a przed kościołem będzie prosić o wsparcie materialne.