05.05.2024 – VI Niedziela Wielkanocna

Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie

Dz 10, 25-26. 34-35. 44-48
  1. Nasza Parafia raduje się Uroczystością I Komunii Św. dzieci. Wszystkim dzieciom, które pierwszy raz przystępują do Stołu Pańskiego, życzymy by trwały w przyjaźni z Chrystusem, a przykład wiary ich rodziców umacniał je w wierze.

  2. Serdecznie dziękuję Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do I Komunii św., za budującą obecność na spotkaniach w ciągu całego roku, oraz za przygotowanie kościoła na uroczystość. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pań Katechetek za trud wzorowego przygotowania dzieci. W Białym Tygodniu dzieci gromadzą się na Mszy św. o godz. 17.00.

  3. Od poniedziałku do środy, tzw. Dni Krzyżowe – czyli dni modlitw o dobre urodzaje. W tej intencji ofiarujemy nabożeństwa Majowe oraz procesję błagalną przed kościołem, by nikomu nie zabrakło w tym roku chleba.

  4. We wtorek, z racji Białego Tygodnia, Msza św. wieczorem o 18.30.

  5. W środę Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  6. W tym tygodniu II czwartek miesiąca. Msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca o godz. 18.30. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  7. Za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach modlić się będziemy w piątek na Mszy św. o godz. 18.30.

  8. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, pół godziny przed Mszą św. Majowe pod Krzyżem w Borkowicach w sobotę, 11 maja o godz. 20.00.

  9. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana ŚP. Gracjan Woźnicki z ul. Ogrodowej w Krosinku. Msza św. Pogrzebowa w Poznaniu, w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina we wtorek, 7 maja o godz. 12.30, a po niej Pogrzeb na miejscowym Cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Gracjana polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.