28.04.2024 – V Niedziela Wielkanocna

Kiedy Szaweł przybył do Jeruzalem, próbował przyłączyć się do uczniów, lecz wszyscy bali się go, nie wierząc, że jest uczniem. Dopiero Barnaba przygarnął go i zaprowadził do apostołów, i opowiedział im, jak w drodze Szaweł ujrzał Pana, który przemówił do niego, i z jaką siłą przekonania występował w Damaszku w imię Jezusa. Dzięki temu przebywał z nimi w Jerozolimie, z siłą przekonania przemawiając w imię Pana.

Dz 9, 26-31
  1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną niedzielę na Seminarium.

  2. W środę rozpocznie się najpiękniejszy miesiąc maj, a wraz z nim pełne uroku nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy w kościele codziennie pół godziny przed Mszą św., a więc we wtorki o 8.00, w pozostałe dni o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30. Zachęcam także do pielęgnowania pięknego zwyczaju wspólnej majowej modlitwy wieczornej przy krzyżach i figurach przydrożnych. By ożywić ten zwyczaj, zapraszam na „majowe” w sobotnie i świąteczne wieczory: przy Krzyżu w Nowinkach, w piątek, 3 maja o 20.00 a przy Krzyżu w Drużynie, w sobotę, 4 maja o 20.00. Gorąco wszystkich zachęcam i zapraszam do udziału w tych najpiękniejszych maryjnych nabożeństwach zarówno w kościele jak i przy krzyżach. W maju Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej. Z racji I Piątku miesiąca okazja do Spowiedzi św. w środę od 17.00 – 18.00.

  3. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. W piątek, 3 Maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w niedziele: o godz. 8.30, 10.30 i 19.00. Dla uczczenia Narodowego Święta pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych i maryjnych.

  6. W sobotę, 4 maja Kościół wspomina Św. Floriana, Patrona Strażaków. Dziękując im za ofiarną służbę nam wszystkim, życzymy Druhnom i Druhom Strażakom: Niech ten Święty Patron strzeże nas wszystkich przed ogniem i pożarami, a Was, Druhny i Druhowie niech ma w swojej opiece, byście niosąc pomoc bliźnim, mogli służyć bezpiecznie. Zapraszam więc wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowinkach, w piątek, w Ur. Królowej Polski podczas Mszy św. w int. Ojczyzny o godz. 10.30.

  7. Pragnąc wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi i kontynuować Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, zapraszam na Mszę św., Różaniec i medytację w sobotę o godz. 7.30.

  8. Nasza wspólnota przeżywać będzie radość I Komunii Świętej w sobotę godz. 12.00 oraz w Niedzielę o 10.00 i 12.00. W związku z I Komunią Św. w przyszłą Niedzielę pierwsza, poranna Msza św. pół godz. wcześniej o 8.00!!!

  9. W sobotę Pan Bóg wezwał do siebie ŚP. Franciszka Karalusa z ul. Tylnej w Krośnie. Msza św. Pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym Cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Franciszka polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”