21.04.2024 – IV Niedziela Wielkanocna

Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek odzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego wy ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że dzięki Niemu ten człowiek stanął przed wami zdrowy.

Dz 4, 8-12
  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W codziennych modlitwach prośmy Pana o liczne nowe powołania, by powoływał robotników na swoje żniwo. Przed kościołem zbieramy ofiary na utrzymanie naszego poznańskiego Seminarium, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych.

2. We wtorek, 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.00. Spisane podziękowania i prośby do Matki Bożej można składać pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. W środę 24 kwietnia wspomnienie liturgiczne Św. Jerzego – Patrona harcerzy. Od ponad stu lat Harcerstwo w Polsce kształtuje charaktery dzieci i młodzieży w oparciu o harcerskie ideały w służbie Bogu i Ojczyźnie. Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim Harcerkom i Harcerzom za służbę w harcerskich szeregach, a ich Rodzicom, za zachętę do służby. Wszystkich, którzy są bliskie harcerskie ideały, dawnych i dzisiejszych Harcerzy i Harcerki zapraszam do wspólnej modlitwy w środę na Mszy św. o godz. 18.30.

5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

6. Mając na względzie estetykę, a także i bezpieczeństwo na naszym Cmentarzu, bardzo proszę nie stawiać zużytych zniczy obok pojemników na śmieci, lecz wrzucać je do śmietnika.