14.04.2024 – III Niedziela Wielkanocna

Bóg Abrahama, Izaaka i Jakuba, Bóg ojców naszych wsławił Sługę swego, Jezusa, wy jednak wydaliście Go i zaparliście się Go przed Piłatem, gdy postanowił Go uwolnić. Zaparliście się Świętego i Sprawiedliwego, a wyprosiliście ułaskawienie dla zabójcy. Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.

Dz 3, 13-15. 17-19
  1. „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w ub. niedzielę na Caritas.

  2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Biblijny. Wszystkich zachęcam do czytania i rozważania Słowa Bożego szczególnie w tym tygodniu.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbonki pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, które utrzymuję się i może kształcić przyszłych kapłanów tylko dzięki naszym ofiarom.

  6. W minionym tygodniu odszedł do Pana ŚP. Janusz Roszak z Borkowic. Msza św. Pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11.00, a następnie Pogrzeb na naszym cmentarzu. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Janusza polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.