26.05.2024 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie wypełniać; by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, Bóg twój

Pwt 4, 32-34. 39-40
 1. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary złożone w minioną Niedzielę na misyjne posłanie Julii z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej. Po Mszy św. Procesja Eucharystyczna przy kościele.

 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W związku z Uroczystością:

  • wszystkie dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.15, a wszystkich którzy mają takie możliwości, proszę o przynoszenie płatków kwiatów od jutra do zakrystii.

  • serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie Procesji, zgodnie z tradycją lat poprzednich

  • w Ur. Bożego Ciała przed południem Msze św. o godz. 8.30 i 10.30 oraz przed Procesją o godz. 16.00. Nie będzie w Boże Ciało Mszy św. o godz. 19.00 oraz czwartkowej adoracji.

  • uroczysta Procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 16.00 i przejdzie ulicami Piaskową, Nektarową, Olszynkową i wróci do kościoła.

  • by Procesja odbyła się godnie i uroczyście proszę o udział w niej Poczty Sztandarowe, Druhów Strażaków, a wszystkich o przyozdobienie okien i domów w całej Parafii, a szczególnie na trasie Procesji przez całą Oktawę Bożego Ciała.

  • przez całą Oktawę Bożego Ciała zachęcam do udziału w Nieszporach i Procesji o godz. 18.00, a następnie do uczestnictwa we Mszy św.

 4. Ostatnie Nabożeństwo Majowe pod Krzyżem w Krośnie przy ul. Leszczyńskiej, w piątek o godz. 20.00.

 5. Pragnąc wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi i kontynuować Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, zapraszam na Mszę św., Różaniec i medytację w sobotę, 1 czerwca o godz. 8.30.

 6. W sobotę rozpoczniemy czerwiec – miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, pół godziny przed Mszą św. W środy i czwartki nabożeństwo po Mszy św.