07.07.2024 – XIV Niedziela Zwykła

Synu człowieczy, posyłam cię do synów Izraela, do ludu buntowników, którzy Mi się sprzeciwili. Oni i przodkowie ich występowali przeciwko Mnie aż do dnia dzisiejszego. To ludzie o bezczelnych twarzach i zatwardziałych sercach; posyłam cię do nich, abyś im powiedział: Tak mówi Pan Bóg. A oni, czy będą słuchać, czy też zaprzestaną – są bowiem ludem opornym – przecież będą wiedzieli, że prorok jest wśród nich

Ez 2, 2-5
  1. W minionych dniach odbyły się wybory na Sołtysów naszych wiosek. W imieniu całej naszej Parafii pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim byłym Sołtysom za wieloletnie zaangażowanie, pracę i troskę o naszych parafian i mieszkańców naszej Parafii i wiosek ją tworzących. Dziękuję Sołtysowi, który najdłużej w całej Polsce, bo aż przez 55 lat sprawował urząd sołtysa, Panu Erazmowi Walkowiakowi, Sołtysowi Drużyny i Nowinek. Dziękuję Panu Sołtysowi Ryszardowi Rybickiemu, za 25 lat na urzędzie Sołtysa Krosna. Dziękuję Panu Sołtysowi Maciejowi Pateli za 13 lat pracy Sołtysa Borkowic. Dziękuję Panu Sołtysowi Mateuszowi Fabisiakowi za 5 lat sołtysowania w Krosinku. Wszystkim nowowybranym Sołtysom: Pani Ewelinie Jasińskiej, Sołtysowi Krosna; Panu Rafałowi Mrozikowi, Sołtysowi Drużyny i Nowinek, Pani Dagmarze Michalskiej Kawczyńskiej, Sołtysowi Krosinka i Pani Katarzynie Złoto, Sołtysowi Borkowic życzymy Bożego Błogosławieństwa w pracy Sołtysów by gorliwie i z oddaniem mogli służyć całej naszej lokalnej i parafialnej społeczności.

  2. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwyczajnego porządku. Nie ma żadnych wakacyjnych zmian.

  3. Wczoraj wyruszyła z Katedry, po raz 90 Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkim Pątnikom, zwłaszcza z naszej Parafii życzymy Bożej opieki na pielgrzymim szlaku. Wszystkich pozostających w domu zachęcam także do przeżycia duchowej pielgrzymki w określonej przez siebie intencji. Każdego dnia, aż do 15 lipca zapraszam do modlitwy różańcowej pół godziny przed Mszą św., udziału w niej i przyjęcia w tej własnej intencji Komunii św. Na 15 lipca organizujemy także pielgrzymkę autobusową do Częstochowy. Koszt 120 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbonki przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  5. W II czwartek miesiąca zapraszam do modlitwy wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następie Msza św. za żywych i zmarłych członków wspólnoty.

  6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 19.00 – 21.00.

  7. Z racji II piątku miesiąca o godz. 18.00 Różaniec za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach i o 18.30 Msza św. w ich intencji.

  8. W miniony piątek odszedł do Pana Ś.P. Bogdan Weychan z ul. Leśnej. Msza św. pogrzebowa i Pogrzeb we wtorek o godz. 9.00, na Cmentarzu w Stęszewie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Bogdana polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.