14.07.2024 – XV Niedziela Zwykła

Nie jestem ja prorokiem ani nie jestem synem proroków, gdyż jestem pasterzem i tym, który nacina sykomory. Od trzody bowiem wziął mnie Pan i rzekł do mnie Pan: „Idź, prorokuj do narodu mego, izraelskiego!”

Am 7, 12-15
  1. Wyjazd Pielgrzymki do Częstochowy jutro, w poniedziałek o godz. 5.00. Powrót ok. 23.00.

2. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwyczajnego porządku. Nie ma żadnych wakacyjnych zmian.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

5. Zbliża się wspomnienie liturgiczne Św. Krzysztofa, Patrona Podróżujących i Kierowców. Dlatego w przyszłą sobotę i Niedzielę po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

6. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy wszystkim pracującym na polach w rozpoczynających się Żniwach, by przy dobrej pogodzie mogło być zebrane wszystko to, co Pan Bóg dał nam na pożywienie. Niech Waszej pracy i każdej kromce chleba towarzyszy nasza wdzięczność i szacunek.

7. Wszystkich udających się na wakacje i urlopy zawierzam Bożej opiece, życząc bezpiecznego i udanego wypoczynku wśród bliskich i przyjaciół, przy dobrej pogodzie i w pięknym otoczeniu przyrody, a codzienna modlitwa, a zwłaszcza udział we Mszy św., wszędzie tam, gdzie będziecie zapewni wszystkim wczasowiczom radość ducha i serca.