Drodzy Parafianie!

Wiele już w życiu przeżyliśmy... Są w naszej pamięci i w naszym życiu takie dni i chwile, które się już nigdy nie powtórzą. Z pewnością do takich właśnie dni należeć będą także 6 i 7 listopada 2019 roku, dni Nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w Obrazie Jasnogórskim. To nie tylko Obraz przybędzie, lecz Matka Boga, a doświadczalnym, fizycznym znakiem będzie Obraz.

Już dzisiaj pragnę rozpalić serce Każdej i Każdego z Was do oczekiwania, a jeszcze bardziej do przeżycia spotkania z Matką Jezusa. Wszystkich proszę: Otwórzcie serca i przyjdźcie do Maryi! Przyjdźmy tacy, jacy jesteśmy... To Matka, która wszystko rozumie.

Jeśli cieszysz się pięknym, szczęśliwym życiem – przyjdź podziękować za to wszystko, co daje Twojemu życiu radość. Jeśli przygniata Cię ciężar życia i więcej w nim dni szarych i smutnych, niż pogodnych i szczęśliwych – przyjdź do Maryi, a Ona podźwignie Cię na duchu i wleje w Twoje serce nadzieję! Jeśli poplątały Ci się ścieżki życia – przyjdź i spotkaj się z Maryją, a Ona Twoje drogi uczyni prostymi i poplątane sprawy rozwikła! Jeśli czujesz, że Twoja wiara słabnie, a może nawet myślisz, że już nie wierzysz – przyjdź do Maryi i pozwól Jej spojrzeć w Twoje oczy! Tylko przyjdź... a Ona sprawi cud!

Na spotkanie z Matką Bożą przygotują nas Rekolekcje Maryjne, od 2 do 5 listopada. Już dzisiaj postanówcie, proszę, wziąć w nich udział. Szczególnym momentem tych Rekolekcji niech będzie Spowiedź św. Pojednani z Bogiem przekażmy także i sobie wzajemnie znak pokoju. Niech ten święty czas Nawiedzenia zagoi rany serc zadanych mimo woli przez nieporozumienia, niechęci czy uprzedzenia. Podajmy sobie ręce na znak zgody w domu i w sąsiedztwie. Wykorzystajmy ten czas łaski, by odnowić dobre relacje, odbudować zerwane przyjaźnie, a może jeszcze bardziej je zacieśnić. Otwórzmy serca przed sobą nawzajem, a wówczas otworzy się i dla nas Serce Boga i będzie to cud Maryi!

Powitajmy Matkę Bożą radośnie! Już po Wszystkich Świętych zacznijmy nasze domy stroić i dekorować. Listopadowe wieczory są takie długie, ponure i ciemne... Rozświetlmy je zatem kolorowymi iluminacjami, wykorzystując w tym celu choinkowe lampki i światełka, którymi możemy oświetlić obrazy Matki Bożej i udekorować domy. W oknach zawieśmy wizerunki Jasnogórskiej Pani i emblematy maryjne. Niech na powitanie Maryi na każdym domu, a nawet na każdej firmie zawisną flagi kościelne i narodowe. To wszystko niech będzie dla Niej, dla Maryi! A Ona każdemu za otwarte serce wynagrodzi i udzieli tego, czego do życia i do zbawienia potrzebuje.

Każdej i Każdemu z moich Drogich i bliskich memu sercu Parafian życzę świętego, pięknego, radosnego i pełnego w łaski, jakich pragniecie otrzymać Nawiedzenia Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim. Niech Jej Nawiedzenie zapisze się w naszej pamięci i w pamięci naszych dzieci. Może kiedyś po latach będą, jak my starsi, wspominać jak to Matka Boża była w Krośnie!

W oczekiwaniu na radość wspólnego przeżywania Nawiedzenia Matki Bożej, wszystkich pozdrawiam, polecam w modlitwie i z serca błogosławię.

Wasz proboszcz
Ks. Paweł Kujawa