17.07.2022 – XVI Niedziela Zwykła

O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami. Ja zaś pójdę wziąć nieco chleba, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego.

Rdz 18, 1-10a
  1. Dziś po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

  2. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwyczajnego porządku. Nie ma żadnych wakacyjnych zmian.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. W sobotę, 23 lipca przypada 31. rocznica śmierci pierwszego Proboszcza naszej Parafii, Ks. Czesława Szperzyńskiego. Za wieloletni trud duszpasterski niech cieszy się w niebie nagrodą Dobrego Pasterza. Msza św. w intencji Ś.P. Ks. Proboszcza Czesława Szperzyńskiego w przyszłą niedzielę, 24 lipca o godz. 8.30.

  6. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy wszystkim pracującym na polach w rozpoczynających się Żniwach, by przy dobrej pogodzie mogło być zebrane wszystko to, co Pan Bóg dał nam na pożywienie. Niech Waszej pracy i każdej kromce chleba towarzyszy nasza wdzięczność i szacunek.

  7. Wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach zawierzam Bożej opiece, życząc bezpiecznego i udanego wypoczynku wśród bliskich i przyjaciół, przy dobrej pogodzie i w pięknym otoczeniu przyrody, a codzienna modlitwa, a zwłaszcza udział we Mszy św., wszędzie tam, gdzie będziecie, zapewni wszystkim wczasowiczom radość ducha i serca.