24.07.2022 – XVII Niedziela Zwykła

Głośno się rozlega skarga na Sodomę i Gomorę, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie. Chcę więc zstąpić i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się

Rdz 18, 20-32
  1. W sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwyczajnego porządku. Nie ma żadnych wakacyjnych zmian.

  2. W poniedziałek, 25 lipca święto Św. Jakuba Ap. i liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa.

  3. We wtorek w Liturgii wspominamy Św. Joachima i Annę, Rodziców NMP.

  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  6. Wszystkich pracujących na polach polecamy Bożej opiece. Niech Pan Bóg błogosławi na trud pracy przy żniwach i da obfite plony!

  7. Udającym się na wakacje i wypoczywającym u nas, życzę odpoczynku, dobrej pogody i uśmiechu. Niech kontakt z pięknem świata i przyrody przybliży was do Boga i do ludzi, a udział we Mszy św. niedzielnej wszędzie tam, gdzie będziecie, umocni wasze serca w prawdziwej radości.

  8. W minioną niedzielę, 17 lipca odeszła do Pana Ś.P. Maria Słoma z Krosinka. Pogrzeb odbył się w sobotę na cmentarzu w Mosinie. Z rodziną zmarłej dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a Ś.P. Marię polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”