31.07.2022 – XVIII Niedziela Zwykła

Marność nad marnościami, powiada Kohelet, marność nad marnościami – wszystko jest marnością. Jest nieraz człowiek, który w swej pracy odznacza się mądrością, wiedzą i dzielnością, a udział swój musi on oddać człowiekowi, który nie włożył w nią trudu. To także jest marność i wielkie zło. Cóż bowiem ma człowiek z wszelkiego swego trudu i z pracy ducha swego, którą mozoli się pod słońcem? Bo wszystkie dni jego są cierpieniem, a zajęcia jego utrapieniem. Nawet w nocy serce jego nie zazna spokoju. To także jest marność.

Koh 1, 2; 2, 21-23
  1. Od jutra, od godziny 12.00 do wtorku godziny 24.00 można uzyskać Odpust Zupełny zwany Porcjunkulą, za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła parafialnego pod zwykłymi warunkami.

  2. Jutro, 1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę oraz o pokój na świecie.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. W tym tygodniu I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

  5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00

  6. Okazja do Spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00 – 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

  7. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

  8. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy wszystkim pracującym na polach w rozpoczynających się Żniwach, by przy dobrej pogodzie mogło być zebrane wszystko to, co Pan Bóg dał nam na pożywienie. Niech Waszej pracy i każdej kromce chleba towarzyszy nasza wdzięczność i szacunek.

  9. Wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach zawierzam Bożej opiece, życząc bezpiecznego i udanego wypoczynku wśród bliskich i przyjaciół, przy dobrej pogodzie i w pięknym otoczeniu przyrody, a codzienna modlitwa, a zwłaszcza udział we Mszy św., wszędzie tam, gdzie będziecie, zapewni wszystkim wczasowiczom radość ducha i serca.