29.01.2023 – IV Niedziela Zwykła

Szukajcie Pana, wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie Jego nakazy; szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory, może się ukryjecie w dzień gniewu Pańskiego. Zostawię pośród ciebie lud pokorny i biedny, a szukać będą schronienia w imieniu Pana. Reszta Izraela nie będzie czynić nieprawości ani wypowiadać kłamstw. I nie znajdzie się w ich ustach zwodniczy język, gdy paść się będą i wylegiwać, a nie będzie nikogo, kto by ich przestraszył.

So 2, 3; 3, 12-13
  1. Wszystkich, którzy zechcieliby pomóc w rozbieraniu Żłóbka i sprzątaniu kościoła po Świętach Bożego Narodzenia zapraszam do kościoła we wtorek o godz. 10.00.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w naszej polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.30 i 18.30. Podczas Mszy św. święcenie świec i gromnic. W tym dniu swoje szczególne święto obchodzą Siostry i Bracia Zakonni. Dlatego serdecznymi myślami i pozdrowieniami ogarniamy Siostry pochodzące z naszej Parafii: Siostrę Teresę Lorkowską, Klaryskę posługującą w klasztorze w Niemczech oraz Siostrę Aldonę Borkowską, Karmelitankę posługującą w Gnieźnie.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. od godz. 19.00 – 21.00. Serdecznie zapraszam i zachęcam do adoracji Pana obecnego pod postacią Chleba.

  5. Z racji I Piątku miesiąca okazja do Spowiedzi św. w piątek od 17.00 – 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

  6. W piątek, 3 lutego wspomnienie liturgiczne Św. Błażeja, Patrona w chorobach gardła. Błogosławieństwo Św. Błażeja będzie można przyjąć w przyszłą niedzielę po Mszach św.

  7. W niedzielę, 5 lutego wspomnienie Św. Agaty Dziewicy i Męczennicy. Na jej cześć święci się w tym dniu wodę i chleb, by chroniły nas przed ogniem i pożarami. Poświęconą wodę i chleb będzie można otrzymać po Mszy św.

  8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla sióstr zakonnych żyjących w zakonach zamkniętych, czyli klauzurowych, które utrzymują się głównie z ofiar wiernych.