05.02.2023 – V Niedziela Zwykła

Dziel swój chleb z głodnym, do domu wprowadź biednych tułaczy, nagiego, którego ujrzysz, przyodziej i nie odwracaj się od współziomków. Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza i szybko rozkwitnie twe zdrowie. Sprawiedliwość twoja poprzedzać cię będzie, chwała Pańska iść będzie za tobą.

Iz 58, 7-10
  1. Serdecznie dziękuję Paniom i Panom, którzy tak licznie pomogli w sprzątaniu kościoła po Świętach. Bóg zapłać!

  2. Dzisiaj po Mszach świętych można przyjąć błogosławieństwo Św. Błażeja, Patrona chroniącego nas przed chorobami gardła. Można także zaczerpnąć wody św. Agaty, by strzegła naszych domów przed ogniem i pożarem.

  3. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary dla Sióstr klauzurowych.

  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  5. Z racji II czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy Wspólnotę Żywego Różańca. O godz. 18.00 Różaniec, a następnie Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Wspólnoty.

  6. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  7. W piątek modlić się będziemy za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach. O godz. 18.00 różaniec, a następnie Msza św. w ich intencji.

  8. W sobotę, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych, a także wszystkich, którzy o chorych się troszczą, zapraszam na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, w sobotę o godz. 10.00.