16.07.2023 – XV Niedziela Zwykła

Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa

Iz 55, 10-11
  1. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwyczajnego porządku. Nie ma żadnych wakacyjnych zmian.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  4. W przyszłą Niedzielę, 23 lipca przypada 32. rocznica śmierci pierwszego Proboszcza naszej Parafii, Ks. Czesława Szperzyńskiego. Za wieloletni trud duszpasterski niech cieszy się w niebie nagrodą Dobrego Pasterza. Msza św. w intencji Ś.P. Ks. Proboszcza Czesława Szperzyńskiego w przyszłą Niedzielę, 23 lipca o godz. 8.30.

  5. Zbliża się wspomnienie liturgiczne Św. Krzysztofa, Patrona Podróżujących i Kierowców. Dlatego w przyszłą sobotę i Niedzielę po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

  6. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy wszystkim pracującym na polach w rozpoczynających się Żniwach, by przy dobrej pogodzie mogło być zebrane wszystko to, co Pan Bóg dał nam na pożywienie. Niech Waszej pracy i każdej kromce chleba towarzyszy nasza wdzięczność i szacunek.

  7. Wszystkich udających się na wakacje i urlopy zawierzam Bożej opiece, życząc bezpiecznego i udanego wypoczynku wśród bliskich i przyjaciół, przy dobrej pogodzie i w pięknym otoczeniu przyrody, a codzienna modlitwa, a zwłaszcza udział we Mszy św., wszędzie tam, gdzie będziecie, zapewni wszystkim wczasowiczom radość ducha i serca.