23.07.2023 – XVI Niedziela Zwykła

Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie osądziłeś niesprawiedliwie. Twoja bowiem moc jest podstawą Twej sprawiedliwości, wszechwładza Twa sprawia, że wszystko oszczędzasz. Moc swą przejawiasz wobec tych, co nie wierzą w pełnię Twej potęgi, i karzesz zuchwalstwo tych, co ją znają. Potęgą władasz, a sądzisz łagodnie i rządzisz nami z wielką oględnością, bo do Ciebie należy móc, gdy zechcesz.

Mdr 12, 13. 16-19
  1. W sierpniu Msze św. w naszym kościele według zwyczajnego porządku. Nie ma żadnych wakacyjnych zmian.

  2. Dzisiaj przypada 32. rocznica śmierci pierwszego Proboszcza naszej Parafii, Ks. Czesława Szperzyńskiego. Za wieloletni trud duszpasterski niech cieszy się w niebie nagrodą Dobrego Pasterza.

  3. We wtorek wspomnienie liturgiczne Św. Krzysztofa, Patrona Podróżujących i Kierowców. Dlatego dzisiaj po Mszach świętych poświęcenie pojazdów. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy.

  4. W środę w Liturgii wspominamy Św. Joachima i Annę, Rodziców NMP.

  5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  6. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  7. Wszystkich pracujących na polach polecamy Bożej opiece. Niech Pan Bóg błogosławi na trud pracy przy żniwach i da obfite plony!

  8. Udającym się na wakacje i wypoczywającym u nas, życzę odpoczynku, dobrej pogody i uśmiechu. Niech kontakt z pięknem świata i przyrody przybliży was do Boga i do ludzi, a udział we Mszy św. niedzielnej wszędzie tam, gdzie będziecie, umocni wasze serca w prawdziwej radości.