30.07.2023 – XVII Niedziela Zwykła

O Panie, Boże mój, Ty ustanowiłeś królem Twego sługę w miejsce Dawida, mego ojca, a ja jestem bardzo młody i nie umiem rządzić. Ponadto Twój sługa jest pośród Twego ludu, który wybrałeś, ludu mnogiego, którego nie da się zliczyć ani też spisać z powodu jego mnóstwa. Racz więc dać Twemu słudze serce rozumne do sądzenia Twego ludu i rozróżniania dobra od zła, bo któż zdoła sądzić ten lud Twój tak liczny?

1 Krl 3, 5. 7-12
  1. We wtorek, 1 sierpnia, od godziny 12.00 do środy godziny 24.00 można dostąpić pod zwykłymi warunkami dla siebie lub dla zmarłego jeden raz Odpustu Zupełnego zwanego Porcjunkulą, za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła parafialnego.

  2. 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę oraz o pokój na świecie.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony po ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. W tym tygodniu I Czwartek miesiąca. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00. Prośmy w tym dniu o święte, liczne i charyzmatyczne powołania kapłańskie.

  5. Okazja do Spowiedzi św. w I Piątek od godz. 17.00 – 18.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

  6. Pragnąc wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi i kontynuować Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, zapraszam na Mszę św., Różaniec i medytację w pierwszą Sobotę sierpnia o godz. 8.30.

  7. W przyszłą Niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.

  8. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy wszystkim pracującym na polach w rozpoczynających się Żniwach, by przy dobrej pogodzie mogło być zebrane wszystko to, co Pan Bóg dał nam na pożywienie. Niech Waszej pracy i każdej kromce chleba towarzyszy nasza wdzięczność i szacunek.

  9. Wszystkich przebywających na wakacjach i urlopach zawierzam Bożej opiece, życząc bezpiecznego i udanego wypoczynku wśród bliskich i przyjaciół, przy dobrej pogodzie i w pięknym otoczeniu przyrody, a codzienna modlitwa, a zwłaszcza udział we Mszy św., wszędzie tam, gdzie będziecie, zapewni wszystkim wczasowiczom radość ducha i serca.