06.08.2023 – Święto Przemienienia Pańskiego

Patrzyłem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy na Jego głowie jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła z płonącego ognia. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.

Dn 7, 9-10. 13-14
  1. Przypominam, że w sierpniu Msze św. w niedziele według zwykłego porządku, nie ma żadnych wakacyjnych zmian.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. W tym tygodniu II czwartek miesiąca. Zapraszam do modlitwy Wspólnotę Żywego Różańca. O 18.00 modlitwa różańcowa, o 18.30 Msza św. w int. Wspólnoty. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  4. Z racji II piątku miesiąca zachęcam do modlitwy za zmarłych. O 18.00 Różaniec za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach, o 18.30 Msza św. w ich intencji.

  5. W minionym tygodniu odeszły do Pana z ul. Bocznej: ŚP. Tatiana Łucka; Msza św. Pogrzebowa w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 9.00, a następnie Pogrzeb na Junikowie; i ŚP. Maria Żakowska, Pogrzeb odbył się wczoraj w Dąbiu. Wczoraj także odeszła do Pana ŚP. Irena Wieczorek z Borkowic. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 10.00, a następnie Pogrzeb na cmentarzu w Mosinie. Z rodzinami zmarłych dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Tatianę, Marię oraz Irenę polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.