13.08.2023 – XIX Niedziela Zwykła

Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały szła przed Panem; ale Pana nie było w wichurze. A po wichurze – trzęsienie ziemi: Pana nie było w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pana nie było w ogniu. A po tym ogniu – szmer łagodnego powiewu. Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty.

1 Krl 19, 9a. 11-13a
  1. Panie, które zechciałyby pomóc w układaniu bukietów na Matkę Boską Zielną, zapraszam w poniedziałek o godz. 10.00.

  2. We wtorek, 15 sierpnia przypada największe maryjne święto, Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w naszej polskiej pobożności Świętem Matki Boskiej Zielnej oraz 103. Rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej Cudem nad Wisłą. Msze św. z Uroczystości według niedzielnego porządku. Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 8.30. Podczas każdej Mszy św. święcenie kwiatów i ziół. Caritas naszej Parafii rozprowadzać będzie przed kościołem bukiety zielne. Ofiary z bukietów przeznaczymy dla poszkodowanych powodzią w Słowenii. Z racji narodowego Święta udekorujmy domy flagami narodowymi i maryjnymi.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.