20.08.2023 – XX Niedziela Zwykła

Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić. Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i aby miłować imię Pana i zostać Jego sługami – wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją świętą górę i rozweselę w moim domu modlitwy

Iz 56, 1. 6-7
  1. Wszystkie Panie Zelatorki Żywego Różańca naszej Parafii zapraszam na spotkanie jutro, w poniedziałek po Mszy św.

  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  3. Naszych Chorych i Starszych Parafian pragnę odwiedzić z sakramentami świętymi przed Odpustem, w czwartek od godz. 10.00. Zainteresowane osoby proszę zgłaszać w zakrystii.

  4. Z okazji zbliżającego się naszego Odpustu Parafialnego okazja do spowiedzi św. przed Odpustem w czwartek od godz. 17.00. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania, by każdy mógł dostąpić łaski Odpustu Zupełnego.

  5. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  6. Świętowanie naszego Parafialnego Odpustu rozpoczniemy Mszą Św. Odpustową w intencji naszych zmarłych Parafian w piątek, 25 sierpnia o godz. 18.00 na Cmentarzu.

  7. W sobotę, 26 sierpnia Uroczystość Patronki naszej Parafii Matki Bożej Częstochowskiej, czyli dzień Odpustu Parafialnego. Wszystkim już dzisiaj Drogim Parafianom i Gościom życzę wszelkich odpustowych łask. Niech Jasnogórska Pani obdarzy wszystkich potrzebnymi łaskami, umocni w wierze i napełni serca szczęściem i radością. I w niej Wszystkich chorych i starszych Parafian zapraszam do udziału we Mszy św. Odpustowej z Sakramentem Namaszczenia Chorych w sobotę o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy odpustowym placku. Rodziców z małymi dziećmi zapraszam do udziału w Odpustowej Mszy św. dla dzieci, połączoną z błogosławieństwem najmłodszych dzieci, w sobotę o godz. 15.00. Uroczysta Suma Odpustowa z Procesją, w sobotę o godz. 18.00, a po niej spotkanie przy odpustowej kawie i placku. Zapraszam do udziału uroczystościach wszystkich Parafian i Gości. Do udziału w Liturgii zapraszam, druhów Strażaków, Harcerzy, ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków. Niech liczny udział w Odpuście umocni jeszcze bardziej ducha naszej wspólnoty. Z racji Odpustu proszę o udekorowanie okien flagami kościelnymi.

  8. Wszystkich pracujących na polach polecamy Bożej opiece. Niech Pan Bóg błogosławi na trud pracy przy żniwach i da obfite plony!

  9. Udającym się na wakacje i wypoczywającym u nas, życzę odpoczynku, dobrej pogody i uśmiechu. Niech kontakt z pięknem świata i przyrody przybliży was do Boga i do ludzi, a udział we Mszy św. niedzielnej wszędzie tam, gdzie będziecie, umocni wasze serca w prawdziwej radości.