03.09.2023 – XXII Niedziela Zwykła

Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszyscy mi urągają. Albowiem ilekroć mam zabierać głos, muszę obwieszczać: «Gwałt i ruina!» Tak, słowo Pańskie stało się dla mnie codzienną zniewagą i pośmiewiskiem.

Jr 20, 7-9
  1. Z okazji minionej w czwartek, 84 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszam do wspólnej modlitwy przy zbiorowych mogiłach w lesie w Nowinkach dzisiaj o godz.16.00, by tam polecać Panu Bogu wszystkich poległych i pomordowanych w czasie ostatniej wojny oraz błagać o tak potrzebny dar pokoju na świecie. Zabierzmy ze sobą kwiaty i znicze, by uczcić wszystkich tam pomordowanych. Niech liczny udział w modlitwie na tym miejscu kaźni będzie świadectwem naszej żywej i serdecznej pamięci. Zapraszam szczególnie gorąco młodych rodziców z dziećmi, wszak „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą przyszłość”.

  2. Wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego, w poniedziałek o 18.30.

  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony ustawionej pod ołtarzem Matki Najświętszej.

  4. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

  5. W piątek, 8 września Święto Narodzenia NMP, zwane w naszej polskiej tradycji Świętem Matki Boskiej Siewnej. Wszystkich, którzy pragną poświęcić ziarno siewne, proszę o przyniesienie nasion do kościoła na Mszę św. o 18.30.

  6. W tym tygodniu II piątek miesiąca, który w naszej wspólnocie jest dniem modlitwy za zmarłych. O godz. 18.00 różaniec za zmarłych i Msza św. za zmarłych polecanych w Rocznych Wymieniankach.

  7. Dzieci klas pierwszych zapraszam na poświęcenie tornistrów w przyszłą Niedzielę o godz. 10.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie w sprawie terminu I Komunii Św. w roku 2026.