19.05.2024 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!

Rdz 11, 1-9
  1. Jutro, tzw. drugi dzień Zielonych Świątek, obchodzony jako Święto Maryi Matki Kościoła. Mimo dnia pracy starajmy się uczestniczyć we Mszy św. o 18.30.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z majowym nabożeństwem o godz. 18.00. Spisane podziękowania i prośby można składać do skarbony pod ołtarzem Matki Najświętszej.

3. Dziękuję wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w miniony wtorek podczas parafialnej całodziennej adoracji. Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 – 21.00.

4. Zapraszam na nabożeństwa majowe, pół godziny przed Mszą św. Zapraszam także na Majowe pod Krzyżem w Krosinku w sobotę, 25 maja o godz. 20.00.

5. W najbliższą sobotę w Katedrze Święcenia Kapłańskie. Naszą modlitwą wspierajmy diakona, który ma przyjąć Święcenia oraz módlmy się o liczne powołania kapłańskie, także z naszej Parafii.

6. W przyszłą Niedzielę, 26 maja Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy nakazany czas przyjęcia Komunii Św. Wielkanocnej. Kto w tym roku jeszcze nie uczynił zadość temu obowiązkowi katolika, zapraszam do skorzystania z Sakramentu Pojednania w tym tygodniu i przystąpienia do Komunii Świętej.

7. Dziękując Panu Bogu za niezasłużony Dar i Tajemnicę powołania kapłańskiego oraz dziękując za wszelkie łaski w ciągu 55 lat mego życia, pragnę za tydzień, w Niedzielę, 26 maja, w 30 rocznicę Święceń Kapłańskich odprawić dziękczynną Mszę św. o godz. 10.30.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na naszym Cmentarzu ŚP. Andrzeja Jeżewicza z ul. Jarzynowej w Mosinie. Z rodziną zmarłego dzielimy się wiarą i nadzieją zmartwychwstania, a ŚP. Andrzeja polecamy Bożemu Miłosierdziu „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.